Vítejte Host

Autor Téma: Bannerlord a čeština  (Přečteno 1270 krát)

Molnija1985

• Rekrut
  • *
    • Zobrazit profil
Bannerlord a čeština
« kdy: Březen 07, 2016, 04:10:40 odpoledne »
Ahojte,

toto je skôr otázka na redaktora a admina tohto webu. Web sledujem už dlho a web pre mňa slúži ako studnica všetkých vedomosti (okrem ofiko stránok). Môj problém je ale jazykový hendikep, proste ja a English nie sme moc dobrý kamaráti. A verím že jazykový hendikep je veľký problém veľa hráčov. Ofiko stránky si nejako krkolomne s použitím strýka googla preložím, pri hre to bude ale problém. Zaujímalo by ma či server bannerlord.cz nemá nejaké informácie o češtine, prípadne či by vedel sa k týmto informáciám dopátrať.

Zrejme by sa dalo k tomu dopátrať cez vydavateľstvo, ktoré plánuje v budúcnosti v ČR/SR hru vydávať, pokiaľ TaleWords nepôjdu na vlastnú päsť. Bola by obrovská škoda keby bol Bannerlord len v native jazyku.
Motherboard: ASUS Z-97A Processor: Intel i7-4790K (4Ghz) RAM: Crucial 16GB KIT DDR3 1866MHz CL9 Ballistix Tactical Graphics Card: ASUS GEFORCE GTX970 Joy: Saitek X52 PRO + Pedals TrackIR: 5PRO + TrackClipPro OS: Windows 10 PRO x64 bit Hrávam len: prioritne Digital Combat Simulator a Mount and Blade

Redakce

• Administrátor
  • Rekrut
    • Zobrazit profil
    • www.bannerlord.cz
Re:Bannerlord a čeština
« Odpověď #1 kdy: Březen 07, 2016, 04:47:38 odpoledne »
Zdravím, můžu Tě odkázat na toho téma : http://forum.bannerlord.cz/index.php?topic=10.0
Nikdo ještě neví, jak to s tím překladem bude, nicméně jsem v kontaktu s Taleworlds a tuhle otázku jsem jim již pokládal.

Nezbývá tedy než čekat...
« Poslední změna: Březen 07, 2016, 04:53:06 odpoledne od Redakce »

Molnija1985

• Rekrut
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: Březen 07, 2016, 10:57:03 odpoledne »
Dovolím si ešte zareagovať na kolegov príspevok v "Nábor do skupiny překládající Bannerlord", nakoľko Jespi chce vo svojom vlákne aby sa nespamovalo zbytočnými správami - čo je pochopiteľné

Ohledně komentu se sdílením dev verzí. Ono TW je trochu rozdíl proti výrobcům jako je Ubisoft nebo Blizzard atd., malá studia, z vlastní praxe vím, že jsou vděčná za to, že jejich hra bude lokalizována, protože to pro ně znamená, sice malý, ale velmi důležitý potenciální zisk.

Jaspi, tu si sa trochu netrafil. Digital Combat Simulator je profesionálny letecký simulátor, ktorý robí ruská firma The Fighter Colections a Eagle Dynamics plus formou outsourceingu pre nich maká XY rôznych SW firiem. Nie je to žiadna garážovka o počte dvoch ľudí pozostávajúca z otca programátora a syna nádejného to grafika a zároveň študáka technickej univerzity. Uznávam ich simy sú takmer neznáme, nakoľko vytvárajú profi simulátori, ktoré veľmi veľa ľudom nič nepovedia, nie je to žiaden war thunder a pod. Proste maximálna možná realita pre civilný trh. Naviac tieto firmy robia profi simy pre armádu a nie len pre ruskú federáciu, takže ubezpečujem ťa že ich príjmu sú závratné - nakoľko sám pracujem v IT firme, ktorá robí hlavne štátny sektor tak viem trochu o čom hovorím a armáda vráža do informatizácie neskutočne veľa. Čiže označovať DCS za maličký projektík nie je moc na mieste. Inak čo sa týka programovania simov, tak z pohľadu algoritmov a ľudovo povedané "zdrojového kódu" strčí akúkoľvek hru do malíčka, sú to tony a tony vysoko sofistikovaného kódu.

A chcem poukázať na to, že aj takáto firma pustila "random" ľudí medzi seba, a podľa mňa je väčšie riziko keď vynesieš informáciu typu "CDU" pre A-10C sa alignuje 3 min a pracuje na FLOAT 2 rozhraní ako keď vynesieš informáciu typu, že v mount and blade bannerlord bude aj kraftenie brnenia :D
« Poslední změna: Březen 07, 2016, 11:04:43 odpoledne od Molnija1985 »
Motherboard: ASUS Z-97A Processor: Intel i7-4790K (4Ghz) RAM: Crucial 16GB KIT DDR3 1866MHz CL9 Ballistix Tactical Graphics Card: ASUS GEFORCE GTX970 Joy: Saitek X52 PRO + Pedals TrackIR: 5PRO + TrackClipPro OS: Windows 10 PRO x64 bit Hrávam len: prioritne Digital Combat Simulator a Mount and Blade

Jespi

• Rekrut
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: Březen 08, 2016, 06:08:47 dopoledne »
Uvidíme uvidíme, něco na tom bude, samozřejmě, dokud nám to TW přímo nevyvrátí nebo nepotvrdí, vaříme z vody. Ono i ta situace kolem češtiny na MB byla velmi amatérská. Čeština byla udělána na první verze hry, u dalších, kde byly přidány texty neseděla, potom přišla nějaká revize, ale po Warbandu už to bylo celé v háji zase. To mi zrovna nepřipadá jako profesionální čeština od studia.
Každopádně mohu jen doufat, že se češtiny chytne opravdu CD Projekt / Comgad a budeme mít kvalitní překlad hned ve dni vydání hry.

Molnija1985

• Rekrut
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: Březen 08, 2016, 12:08:11 odpoledne »
Pokiaľ viem, tak Mount and Blade patrí k jednej z najpredávanejších hier v histórii a bola by hlúposť keby čeština nevyšla...najmä keď predchádzajúce tituly až na DLC a Módy boli preložené všetky. Ono ten neanglicky hovoriaci český a slovenský hráčsky trh nie je až taký zanedbateľný. Dúfam, že sa nedopustia podobného fopa ako pri vidaní Fallout 4, že čeština nikde. A potom nejaký maník od distribútora bude tvrdiť, že prekládať hry sa neopláca a zároveň sa bude stažovať že ich vydavateľstvo je v strate - bodaj by nie keď nič neposkytujú, bodaj by nie keď tú istú hru dokážem kúpiť elektronicky v XY rôznych retailoch. Kamenné vydavateľstvá by sa mali zobudiť, pre boha už nie je rok 2000, konkurencia je obrovská, do toho warezáci, komunitné preklady atď., pokiaľ  chcú tieto vydavateľstvá prežiť tak musia aj niečo ponúkať. A jedno vydanie titulu a dobre naplánovaná stratégia dokáže na pekne dĺho vytrhnúť vydavateľstvo z červených čísiel. To že mi ponúknu hru ktorú si môžem za rovnaké ba menšie prachy kúpiť od výrobcu a zároveň mi k tej hre nič iné neponúknu no k čomu mi je takéto vydavateľstvo? Ale vydavateľstvo ktoré si tesne pre realisom najme team vysokoškolákov zaplatí im pár tisíc a vydajú hru kompletne lokalizovanú je už iná káva a tam som ochotný ísť aj hlbšie do kapsy pri kúpe takejto hry, nakoľko chápem postoj vydavateľstva, že aj tú češtinu je potrebné zaplatiť, takže napr. 35 eur zaplatím 42 napr. Takže taktiež dúfam, že CD Projekt / Comgad sa poučí a hru preloži...inak je úplne zbytočné aby ju vydávali. To si ju aj tak všetci kúpia na steame.
« Poslední změna: Březen 08, 2016, 12:25:08 odpoledne od Molnija1985 »

Jespi

• Rekrut
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: Březen 08, 2016, 06:30:52 odpoledne »
Tak ono, účel mnou vytvořené skupiny je poskytnout překlad tam kde chybí. Pokud bude čeština k základní verzi, tím líp pro nás a určitě mě nebude mrzet, že mi můj plán nevyšel, naopak budu velmi rád. Ale. Comgad může mít k češtině u dvojky stejný vztah jako u jedničky. Tedy, že přeloží 1.00, potom udělá ještě nějakou revizi a na zbytek se vykašle. Můžou přijít DLC, můžou přijít datadisky, které už nepřeloží a přesně v ten moment, oslovím lidi, kteří se mi sem přihlásili.

Molnija1985

• Rekrut
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: Březen 08, 2016, 08:02:03 odpoledne »
Jespi, každopádne v tvojom preklade Ti nesmierne držím palce, aby to tobôž neznelo tak že Ťa odrádzam, to by ma mrzelo. Ale osobne ja nie som moc veľkým nadšencom komunitných modov <uznávam častokrát sú lepšie ako oficiálne>, ale u nich ma najviac trápia dve veci:

1. spoľahlivosť - koľko krát sa stalo, že sa niečo plánovalo a nakoniec z toho zišlo a nehovoriac o príspevkoch, kedy človek pošle aj nejakú tú korunu a nakoniec sa sľubovaného nedočká <viď prvý prekladateľský tím Wasteland 2>.
2. dĺžka trvania - je mi jasné že spraviť češtinu na hru obzvlášť RPG je dosť náročná vec <i keď v MoB zasa až toľko textov nie je>, ale zasa pracovať denne stabilne osem a viac hodín je iná vec a to čo štúdio spraví za pár týždňov, tak parte nadšencov trvá mesiace ba dokonca roky. A hľa vyšiel MoB II po roku tu máme češtinu a týždeň po češtine TW oznamuje MoB III...jasne málo pravdepodobné, na druhú stranu treba to brať ako príklad.

Čo sa týka MoB WB osobne som bol s češtinou spokojný, to že ju neupdatovali tak po pravde ani som to nepostrehol <možno pre to, že som nikdy nehral EN verziu> na druhej strane pokiaľ tam nie sú fatálne chyby, že sa texty doťahovali tam kde mal byť reálne úplne iný text, ale že problém bol len zanedbateľný tak to je pomerne obstojné.

Vyzeráš byť Jespi pomerne zapálený pre vec, to je fajn. Ideálne by bolo keby Ťa CD projekt oslovil s tým, že či nechceš byť súčasťou ich prekladateľského teamu, tak by som Ti veril viac ako keby si sa do toho púšťal na vlastnú päsť.

Redakce

• Administrátor
  • Rekrut
    • Zobrazit profil
    • www.bannerlord.cz
« Odpověď #7 kdy: Březen 09, 2016, 09:25:27 odpoledne »
Tak jsem právě dostal odpověď od PR pracovníka Taleworlds, a vypadá to, že se možná dočkáme aj i té češtiny! Jsou (jako obvykle) dost skoupí na informace, už jsem z nich lámal datum vydání a dělají co mohou aby z toho vykličkovali, ale tentokrát mi prozradili alespoň něco použitelného. Cituji:

Citace
We can only say at this point that game will definitely be available in multiple languages.

Tedy fakt, že hra rozhodně vyjde v několika jazycích, a ne jen v angličtině, nám čecho-slovákům myslím dává alespoň malou naději.

Co se týče mé otázky na distributora, nedostal jsem z nich nic. Prý je ještě velmi brzo na to, aby mi sdělovali podrobnější informace. Hádám že to sami ještě nevědí. Za mě ale hra na 99,9% vyjde na Steamu. Byl by to přeci nerozum, v dnešní době...

Každopádně je budu i nadále otravovat. Třeba z nich časem něco vypadne.

Molnija1985

• Rekrut
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: červen 14, 2016, 10:05:32 dopoledne »
Vďaka za informáciu! Ovšem dovolím si byť mierne skeptický :( V súčasnej dobe sú takmer všetky hry multijazyčné, problém však je že do češtiny sa v poslednej dobe moc hier neprekladá (viď Fallout 4, XCom2 a iné veľké projekty) (sme malý trh) :( Takže obávam sa že jediný stredoeurópsky jazyk, ktorý bude k bannerlordu k dispozícii bude poľština.

Redakce

• Administrátor
  • Rekrut
    • Zobrazit profil
    • www.bannerlord.cz
« Odpověď #9 kdy: červen 14, 2016, 12:59:43 odpoledne »
No, tak kdyby to oficiální cestou nevyšlo, máme tu stále iniciativní fanoušky hry, kteří se o překlad případně postarají.

Každopádně by to bylo fajn. Kde jsou ty doby, kdy např. hry od Blizzardu vycházely dokonce s českým dabingem! Doteď mám v mozku vypálené hlášky postaviček z Warcraftu 3..

Sakra, asi si ho půjdu zahrát... Asi po 159. :)

Jespi

• Rekrut
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: říjen 20, 2016, 02:19:01 odpoledne »
Tak dámy a pánové, kdybyste náhodou přehlédli, mám tu jednu novinku
 http://forum.bannerlord.cz/index.php?topic=10.15