Vítejte Host

Autor Téma: Hry podobné mount and blade  (Přečteno 1638 krát)

Molnija1985

• Rekrut
  • *
    • Zobrazit profil
Hry podobné mount and blade
« kdy: Květen 19, 2016, 11:57:39 dopoledne »
Ahojte priatelia,

osobne to vidím, tak že Bannerlord je ešte stovky míl od prístavu, takže ho tak skoro neuvidíme. Napadlo ma, že by sme mohli snáď do vydania bannerlordu spomenúť nejakú podobnú hru. Aj keď mount and blade je veľmi špecifická, ba dovolím si tvrdiť unikátna hra, predsa len som našiel jeden projekt, ktorý je podobný ba dovolím si tvrdiť v niečom oveľa lepší ako mount and blade.

Dámy a páááni....KENSHI!

Kenshi je veľmi málo známi projekt, avšak veľmi úspešný. Ide o openworld squad base sandbox hru. V zásade začínate s jednou vytvorenou postavou v "divnom" postapokalyptickom svete v nejakom meste. A cieľ hry? Jednoducho prežiť, vytvoriť si družinu, vytvoriť si mesto, byť úspešný obchodník, žoldák, bojovník, čo len chcete. Kenshi v zásade nemá koniec, cieľ hry. Môžete hru hrať úplne ako sa vám zachce. Hru sledujem už asi 3 roky projekt funguje už asi desať rokov a je naozaj veľmi, veľmi ambiciózny. Prístup dev. teamu je akčný, progresívny, nápady sa realizujú a hra tak povediac "kvitne". Pre viac informácii môžete pozrieť moju recenziu na steame.

Steam nick = 19Molnija85
recenzia = http://steamcommunity.com/profiles/76561198041248754/recommended/233860

keď chcete môžeme pokecať o tejto hre, alebo pokiaľ poznáte niečo podobné ako mount and blade alebo kenshi, tak sem s tým. Ideálne nie DLCčka a módy pre MnB ale úplne nové hry.
Motherboard: ASUS Z-97A Processor: Intel i7-4790K (4Ghz) RAM: Crucial 16GB KIT DDR3 1866MHz CL9 Ballistix Tactical Graphics Card: ASUS GEFORCE GTX970 Joy: Saitek X52 PRO + Pedals TrackIR: 5PRO + TrackClipPro OS: Windows 10 PRO x64 bit Hrávam len: prioritne Digital Combat Simulator a Mount and Blade

Redakce

• Administrátor
  • Rekrut
    • Zobrazit profil
    • www.bannerlord.cz
Re:Hry podobné mount and blade
« Odpověď #1 kdy: Květen 19, 2016, 09:54:10 odpoledne »
Jojo, Kenshi znám.

Už jsem to jednou zkoušel hrát, ale byla to nějaká prastará verze, kterou nebylo možné ani pořádně rozchodit. Po tom, co mi kvůli tomu naprosto zamrzl komp, který nezažil BSOD cca 4 roky, jsem se na to lehce rozzlobil.. Tak jako tak, bylo to pouze "půjčené" ;)

Samotný koncept hry je fajn, slabší grafiku bych překousl taky, ale nějak na mě nezapůsobila celková estetika hry, zasazení do nějaké postapokalyptické doby mě neláká. Prostě preferuju fantasy. Např. Fallout 3 a 4 jsem dohromady vydržel hrát tak 20 hodin, Skyrim cca 300, což mluví samo za sebe... (I když na prastarý první dva díly Falloutu nedám dopustit, ale ty jsou v izometrickém 2D, teda stylu, který naprosto zbožňuju)

Možná ale tomu dám ještě jednu šanci, když tě vidím o tom tak nadšeně mluvit...

Molnija1985

• Rekrut
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: Květen 20, 2016, 01:08:37 odpoledne »
Áno prvé verzie Kenshi boli pôrod, ale teraz už sa to dá hrať. Keď som mal Kenshi ešte v alfe, tak prvé dva týždne som to len inštaloval a vymazával, na jednej strane som si hovoril "Pre boha to čo je?!" a na druhej strane som v tom videl pomerne ambiciózny projekt. A za ten čas vývoja sa oplatilo počkať a držať im palce, je to docela prepracovaná hra v súčasnosti. No ono s tou postapakalyptickosťou to ber trochu s rezervou...viacej to pripomína fantasy ako nejakého fallouta. Zbrane sú tam napr. len chladné a brnenia sú skôr ako zo stredoveku. Developeri to označili za postapokalyptický žáner, ja by som to skôr označil ako nejaké technofantasy heh. Na postapokalyptickú hru tam chýba radiácia, ghulovia, strelné zbrane a nejaké náznaky predapokalyptického sveta. Čo sa mi na tom páči najviac, že je to hra na hrdinov v kombinácii so stratégiou - čiže niečo ako MaB. Tá výstavba základne, kraftovanie predmetov, ťažba surovín a nekonečne veľa rôznych možností, obrovský techtree a pod tak to je to čo robí Kenshi takou dokonalou...pokiaľ človek odhliadne od toho, že tam nie je lineárny príbeh, ale na to sme si pre mount and blade zvykli a hlavne to je to čo nám vyhovuje :)
« Poslední změna: Květen 20, 2016, 01:16:43 odpoledne od Molnija1985 »
Motherboard: ASUS Z-97A Processor: Intel i7-4790K (4Ghz) RAM: Crucial 16GB KIT DDR3 1866MHz CL9 Ballistix Tactical Graphics Card: ASUS GEFORCE GTX970 Joy: Saitek X52 PRO + Pedals TrackIR: 5PRO + TrackClipPro OS: Windows 10 PRO x64 bit Hrávam len: prioritne Digital Combat Simulator a Mount and Blade

Molnija1985

• Rekrut
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: červen 14, 2016, 09:59:49 dopoledne »
Tak priatelia ďalšia hra, tento krát MMO, ktorá sa tak trochu tvári ako mount and blade (dokonca sa tým chváli) a musím uznať že sa jej to vcelku darí. Jedná sa o hru Gloria Victis.

Hra je zatiaľ vo veľmi skorej fáze vývoja, ale už je hrateľná občas človek musí akceptovať nejaké tie bugy a výpadky servera, ale myslím, že to za to stojí. Je to mix. Life is Feudal a Mount and Blade. Zo začiatku mali na steame vysoké hodnotenie do 80% teraz výrazne klesli z dôvodu veľkých problémov so servermi (neočakávali taký nával), spravili hotfixy a opäť stúpajú (aktuálne 71%).

Momentálne nemám čas robiť recenziu, ale v skratke dal by som 8 z 10. Baví ma to viacej ako LiF nakoľko sú tam aj NPC postavy :) Každopádne odporúčam.

Redakce

• Administrátor
  • Rekrut
    • Zobrazit profil
    • www.bannerlord.cz
« Odpověď #4 kdy: červen 14, 2016, 01:08:15 odpoledne »
Hmm, taky jsem na to koukal, ale nějak mě to nenadchlo. Je to orientované pouze na boj? Nebo tam jde dělat i něco jiného? Dá se po přirovnat k Persistent World ve Warbandu?

Molnija1985

• Rekrut
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: červen 14, 2016, 03:25:07 odpoledne »
Hmm, taky jsem na to koukal, ale nějak mě to nenadchlo. Je to orientované pouze na boj? Nebo tam jde dělat i něco jiného? Dá se po přirovnat k Persistent World ve Warbandu?

Nie nie, v žiadnom prípade to nie je orientované iba na boj, priznám sa taká hra by ma asi ani nebavila :D Je to orientované na crafting, stratégiu, buildovanie, vytváranie komunít a guild. Je to mix mount and blade a life is feudal. Po pravde ja som o tej hre počul až keď vyšla na steame to je minulý piatok a nadchla ma hneď, dokonca viac ako kenshi. Gloria je vcelku slušné vyplnenie hráčskeho času na čakanie na bannerlord :D ale vyzerá to tak že svoj už teraz vzácny čas budem museť nejako rozdeliť medzi bannerlord a gloria :)

Redakce

• Administrátor
  • Rekrut
    • Zobrazit profil
    • www.bannerlord.cz
« Odpověď #6 kdy: červen 14, 2016, 03:41:21 odpoledne »
No, tedy.. Vypadá to opravdu dobře - crafting, stavba a správa měst by mě určitě bavily.

Uvažoval jsem ale také o Life is Feudal - hrál jsi to taky? Jak by se ty dvě hry daly spolu porovnat?
Rozhodně nekladu důraz na PVP - od toho bude Warband :) Takže pro mě je to hlavní kritérium stavba měst, crafting, případně obchod.

Molnija1985

• Rekrut
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: červen 14, 2016, 04:30:04 odpoledne »
No, tedy.. Vypadá to opravdu dobře - crafting, stavba a správa měst by mě určitě bavily.

Uvažoval jsem ale také o Life is Feudal - hrál jsi to taky? Jak by se ty dvě hry daly spolu porovnat?
Rozhodně nekladu důraz na PVP - od toho bude Warband :) Takže pro mě je to hlavní kritérium stavba měst, crafting, případně obchod.

Hej hral som LiF a po pravde ma vcelku bavil, len problém bolo že bol extrémne ale extrémne komplexný (čo na jednej strane je fajn), ale na druhej strane stavať dva reálne dni ohradu na svoju farmu kde pestujem obilie sa mi zdá až moc úchylné. Takže po docela krátkej dobe som LiF zavrhol naviac môjmu rozhodnutiu pridal fakt, že hra začala byť nechutne mizerne optimalizovaná a na mojej zostave (ktorá sa stále radí k výborným hráčskym mašinám) aby som mal na plné detaily so stredným dohľadom 14 FPS tak to už je dosť bieda.

Redakce

• Administrátor
  • Rekrut
    • Zobrazit profil
    • www.bannerlord.cz
« Odpověď #8 kdy: červen 14, 2016, 04:35:07 odpoledne »
Aha, dobrá, a jak je na tom tedy Gloria Victis v tomhle ohledu? Tedy celkově crafting, stavění a jeho vliv na hru. Je například možné postavit si tam na zelené louce město? Dost jsi mě s tím zaujal..

Molnija1985

• Rekrut
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: červen 14, 2016, 07:05:33 odpoledne »
Aha, dobrá, a jak je na tom tedy Gloria Victis v tomhle ohledu? Tedy celkově crafting, stavění a jeho vliv na hru. Je například možné postavit si tam na zelené louce město? Dost jsi mě s tím zaujal..

Čo sa týka craftingu, tak ten je extrémne prepracovaný, craftuje sa takmer všetko s rôznymi kombináciami, napr. máš v hre niekoľko typov dreva a napr. pri výrobe luku ešte si môžeš vybrať z čoho ten luk bude. To samé napr. pri výrobe piva, bude jačmeňové alebo z chmelu atď.atď. je tam neuveriteľne veľa kombinácií a možností a čo je kúzelné - v celku to pomerne slušne pracuje! Funguje tam pekne aj obchodovanie, hlavne medzi hráčmi ale aj s obchodníkmi v meste. Zo začiatku si volíš dve frakcie z celkových 4 alebo piatich (ostatné sú zatiaľ IP). Frakcie sa veľmi podobajú frakciám z MaB, ale koniec koncom vývojári to nejako netaja :D Potom si zvolíš triedu (ľahký zbrojnoš, stredný, alebo ťažkoodenec). Každá frakcia má vlastnú politiku aj náboženstvo.  Zrodíš sa v meste a...rozbeh rovnaký ako v MaB, alebo v Kenshi, proste úplná sloboda a je tvoja voľba čo budeš robiť. Ja som si našiel už kamošov a zakladáme klan, zatiaľ to len celé spoznávame lebo je to pomerne komplexná hra. Máš tam aj questy ale tie sú ešte IP. Čo sa týka stavania, tak niečo už funguje ale zatiaľ je to z väčšej časti In Progress (po pravde ešte som ho moc neskúmal s mojím nedostatkom materiálov a 0 zl 0 st 14 me veľa nepostavím :D). Ale crafting už je viac menej hotový, btw. zatiaľ najväčší crafting aký som videl. Hra funguje v skratke tak, že máš dve hlavné mestá a lokality, na o tie lokality sa bojuje. V prípade ak tam pridajú možnosť aby si viedol aj vlastné oddiely NPC družiny tak to by bolo super. Inak v hre sú aj NPC protivníci čo je super. Naviac komunita je pomerne super, žiadne 12ročné detičky ako v RUSTe. Možno je to tým, že hra je dosť sofistikovaná a komplexná a tieto typy hier lákajú skôr staršie vekové skupiny. Síce ja (31) hrám s dvomi 18ročnými chalanmi ale úplne v pohode...mentálne žiadny counterstrikery :D Veľmi milo ma prekvapila a pokiaľ ju nepokazia vývojári (ako napr. LiF, alebo iné hry early accesu, kde komunita z časti rozhodovala o vývoje hry) tak myslím, že popri bannerlordu budem hrávať aj toto :)

Jediné čo mi v hre trochu vadí tak je kombinácia pseudohistórie s fantasy. Nájdeš v hre napr. bájne mytologické postavy (slovanské), našťastie pri tom celé fantasy začína aj končí, tzn. žiadne kúzla "Heryho Výťera". Ďalej chovanie NPC postáv je dosť absurdné a nevyvážené...napr. "dal" som dole zopár slušných zbrojnošov na 26 lvl ale pritom medveď je pre mňa docela slušná nočná mora. NPC postavy sa chovajú tak, že stoja na mieste a čakajú kým ich niekto napadne. Ale tak beriem to tak, že jedná sa o early acces a tieto drobné nedostatky sa vyladia.
« Poslední změna: červen 14, 2016, 07:54:51 odpoledne od Molnija1985 »

Redakce

• Administrátor
  • Rekrut
    • Zobrazit profil
    • www.bannerlord.cz
« Odpověď #10 kdy: červen 14, 2016, 11:48:19 odpoledne »
Tedy, díky za vyčerpávající informace! Tak mám pořád větší chuť si taky zahrát. Už se vidím jako nějaký zbohatlický kupec obchodující s pivem :D

Myslím, že si počkám na steam sale a koupím si to. 20 eur je slušná cena, na to kolik věcí tam už je.

Pokud by byl nějaký zájem i tady u ostatních, možná by nebylo na škodu uvažovat o nějaké menší guildě - jako takový trénink na Bannerlord.

gazda

• Rekrut
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: červen 27, 2016, 06:28:09 odpoledne »
Ak by som mohol rad by som sa pridal k hraniu hru mam kupenu asi 3 dni :-)

Bendinberg

• Rekrut
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: červenec 11, 2016, 02:05:30 odpoledne »
Zdarec, Hraje tady ještě někdo aktivně to Gloria Victim? Mám to v merku že bych to i koupil a pokud by se našlo i pár hráčů ktomu byl bych jenom rád ;)

Molnija1985

• Rekrut
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: červenec 14, 2016, 11:43:05 dopoledne »
Ahojte,

takže s používateľom Bendinberg sme počnúc včerajším dňom založili v hre Gloria Victis klan. Hra nás veľmi baví, spoločne sa dohodneme na tom, že jedná sa o taký multiplayerový mount and blade s tým, že v hre sa dá neskutočne komplexne kraftiť. Pre viac informácií o hre viď. predchádzajúce príspevky kde som hru ako tak popísal.

Do klanu zháňame ďalších členov.

Nakoľko to obaja berieme pomerne vážne, tak kritériá na hráčov sú pomerne vyššie.
 - Vek 21+ (požiadavka)
 - Hráč by mal mať skúsenosti s hrami ako MaB prípadne LiF (výhoda)
 - Hráč by nemal byť typ hráča systémom "Seriem na vás práve hrajem CS:GO", tj. mal by to byť oddaný hráč daného žánru, danej hre (požiadavka)
 - Nakoľko obaja sme zamestnaní s rodinami, tak hrávame výlučne vo večerných/nočných hodinách od 21:00 (požiadavka)
 - Aktuálne by sa nám hodil ťažký zbrojnoš, tj. hráč ktorý bude preferovať ťažkú zbroj a obojručné zbrane (výhoda)
 - Komunikácia v hre výlučne cez steam talk (požiadavka)

Ak by si chcel/chcela sa k nám pridať a vyhovujú Ti horeuvedené požiadavky veľmi radi Ťa uvidíme v našich radoch.

Kontaktujte ma na steame: 19Molnija85
« Poslední změna: červenec 14, 2016, 11:45:43 dopoledne od Molnija1985 »