Vítejte Host

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Bannerlord / Změny v Taleworlds
« Poslední příspěvek od Redakce kdy Srpen 04, 2017, 12:05:52 odpoledne  »
Po E3 bylo zase dlouho ticho po pěšině, a to zejména proto, že komunitní manažer Frank Elliot, kterého znáte ze všech možných videí a prezentací, se rozhodl studio TaleWorlds opustit. Hlavním důvodem k tomu prý byl fakt, že chce být blíž rodině a přátelům. Je to pochopitelné, přeci jen Ankara je od Anglie dost daleko.
Na jeho místo nastupuje nový komunitní manažer, Callum, který se rozhodl od základů změnit přistup ke komunitě a zejména zlepšit komunikaci která mezi oběma stranami (ne)probíhá. Měli bychom se tak dočkat častějších blogů (prý každý týden!) a celkově pozornějšího přístupu TaleWorlds ke svým fanouškům.
Co je na tom pravdy, se dozvíme až časem.
2
Bannerlord / Re:E3 2017
« Poslední příspěvek od Redakce kdy červen 12, 2017, 08:31:40 odpoledne  »
A ještě jedno!

3
Bannerlord / Re:E3 2017
« Poslední příspěvek od Redakce kdy červen 12, 2017, 07:36:27 odpoledne  »
A už je to tady, zatím sice ještě pánové z TW nemluvili, nicméně potajmu na svém youtube kanálu vypustili cca 7 minut ze hry, konkrétně jednou celou bitvu mezi Vlandiany a Impériem!

4
Bannerlord / E3 2017
« Poslední příspěvek od Redakce kdy červen 12, 2017, 09:48:31 dopoledne  »


Je tady opět červen a s ním E3, největší herní konference v Americe. Taleworlds tam samozřejmě nebudou chybět, a jejich hru tam budou prezentovat během 13.-15. června.
Můžeme se tedy těšit na novou várku videí, screenshotů a informací.


Dobrou zprávou je, že si lidé na E3 budou moci vůbec poprvé hru vyzkoušet. Studio se rozhodlo, že pro návštěvníky přichystá hratelnou verzi hry. Napovídá to blížícímu se vydání hry? No, uvidíme sami.

Budu se jako obvykle snažit přinést co nejvíce informací týkajících se Bannerlordu, takže se máte na co těšit!
5
Bannerlord / Re:Nové screenshoty a preview - GameStar
« Poslední příspěvek od Redakce kdy Květen 24, 2017, 04:59:17 odpoledne  »
Taky si říkám, dřív než na podzim to nevidím. Realističtější bude opravdu ten konec roku..
6
Bannerlord / Re:Nové screenshoty a preview - GameStar
« Poslední příspěvek od Dru Zeree kdy Květen 24, 2017, 01:32:05 odpoledne  »
díky za info, akorát to opravdu bude nejspíš na Vánoce  :'(
7
Bannerlord / Re:Nové screenshoty a preview - GameStar
« Poslední příspěvek od Redakce kdy Květen 22, 2017, 10:22:29 dopoledne  »
A jak jsem předpokládal, někdo už se obětoval a GameStar si předplatil. Konkrétně to byl tento Youtuber:
 
https://www.youtube.com/watch?v=G7_oJ3a1aS4


Pro ty z vás, co si to raději přečtou, mluvil o těchto zajímavých informacích:

Bojový systém zůstává podobný, ale byl vylepšen. Záleží na vaší vzdálenosti od protivníka. Špička meče způsobí velmi malé škody, ale zasáhnete-li příliš hluboko, možná nebudete schopen vytáhnout meč zpět? Bude to znamenat, že ztratíte zbraň, nebo stačí ji vytáhnout a jen zpomalit? Budete tedy muset najít tu správnou vzdálenost pro každou zbraň.
Každá myslitelná středověká zbraň je zjevně přítomna. Dýky, meče, sekery, oštěpy, kopí, kuše, luky, vrhací zbraně, bomby, pěsti.

Blokování funguje stejně. Hra je lehce brutálnější, krev bude stříkat na všechny strany. Ve videu také říkají, že řeky údajně budou moci zčervenat krví, ale kdoví..

Turnaje jsou "učesanější" a organizovanější, s určitým systémem skupin, které tvoří tzv. Turnajový strom. Každý začíná se stejným základním vybavením, ale čím více kol vyhrajete, tím lepší výzbroj dostanete.

Režim příběhu a režim sandbox jsou dva samostatné režimy. Budou tam příběhové mise. Můžete se řídit "hlavním úkolem", který vám pomůže začít, nebo do toho jít na vlastní pěst.

Města a vesnice jsou rozmanitější - v každé vesnici a městě se nachází více NPC, v různých městech jsou přítomny různé frakce. Ty mění to, jaké questy jsou k dispozici. Úkolem jednoho questu například bylo, abyste porazili nějaké gangstery, ale můžete s nimi místo toho promluvit a udělat z nich svoje vojáky - nebo jim můžete rovnou pomoci převzít město. A další, mnohem složitější vylepšení. Mluví se i budování pevností ve vesnicích!?

Žoldnéřská práce se vrací, a můžete se skutečně připojit jako voják do armády jiného pána. Váš lord vám dává rozkazy v boji a také bude ovládat vaše pohyby v bitvě.
Bojové příkazy jsou víceméně stejné, ale můžete vybrat přesné pozice pro jednotlivé vojáky a vytvářet tak pokročilé formace.


Hodně toho zůstává nedokončeno, včetně většiny dovedností.
Bitevní systém je většinou hotový, ale dialog a takový je neúplný.

Moddeři budou mít k dispozici stejné nástroje jako herní vývojáři!? Skutečné, pokročilé vestavěné nástroje pro modování prý budou k dispozici přímo v den vydání.No, tak to vypadá, že si na vydání ještě počkáme. Alespoň že hra půjde modovat.. To je jedině dobře, protože tímhle tempem se dalšího dílu Mount and Blade dočkáme tak za 10 let.
8
Bannerlord / Nové screenshoty a preview - GameStar
« Poslední příspěvek od Redakce kdy Květen 21, 2017, 12:11:08 odpoledne  »
Nové zprávy!
Pro změnu to dávám na fórum - na samostatný článek to asi nevydá.

V německém časopisu GameStar se rozhodli, že pošlou jednoho ze svých redaktorů do Ankary, kde sídlí vývojáři Bannerlordu. Vyzvěděli na nich několik věcí - ty nejzajímavější tu napíšu:


5 důvodů, proč se těšit na Mount & Blade 2!

Epické bitvy s nejméně 500 vojáky
Ve Warbandu byl maximální počet vojáků cca 300, ale jeho nástupce to chce změnit. Zdá se, že je možné, aby bylo na bojišti 1000 vojáků současně, protože jsem při testování hry hrál s 250 vojáky na každé straně. A to vytváří neuvěřitelnou bojovou atmosféru!

Fyzika
Na rozdíl od Warbandu Bannerlord poskytne realistickou fyziku. Zdá se, že je to je jen malý detail, ale když vaše dvousetčlenná kavalérie v klínové formaci najede do davu banditů, ten pocit je prostě božský. A také můžete strategicky použít síly nárazu, abyste rozhodili nepřátelskou pěchotu.

Herní svět
Mount & Blade 2 bude téměř čtyřnásobně větší než jeho předchůdce, a ten už měl poměrně velký svět, který jste mohli prozkoumat. Ať už v pouštích nebo na ledovém severu, Bannerlord chce vytvořit obrovský středověký svět. A tentokrát hra obsahuje dynamická roční období, což znamená, že se mapa neustále mění.Živé lokality.

Ve Warbandu byly obvykle jen dvě zajímavá NPC: Starý moudrý muž, který vám poskytne úkoly a nervózní člověk, který se ukáže být hledaným darebákem, který s vámi chce bojovat. Bannerlord to masivně rozšiřuje. Nyní existují dokonce i "sub-frakce", jako jsou gangy, obchodní cechy (či obchodní společnosti), rolníci atd. A navíc k tomu ještě tuna questů, s nimiž jednu frakci potšíte a druhou nahněváte. Či to alespoň vývojáři slibují.

Sandbox
Od prostého vojáka v armádě až po úspěšného gladiátora, obchodníka, rytíře nebo vznešeného pána: V Mount & Blade 2 se můžete stát čímkoliv. Bannerlord toto zdědí od svého předchůdce, ale rozvíjí to mnohem dále. Jako hráč mohu stavět své vlastní hrady, velet legiím a zakládat obchodní impéria, a zároveň vylepšovat své schopnosti s nesčetnými zbraněmi. Můžete kovat, obchodovat, smlouvat a brát rukojmí. Stručně řečeno: Svoboda hráče stále zůstává největším rysem série Mount & Blade!Recenze je bohužel v německém jazyce, kterým nevládnu, tudíž je překlad pouze orientační. Pro němčináře je tu přímý odkaz na zdroj:

http://www.gamestar.de/spiele/mount-blade-2-bannerlord/artikel/mount_blade_2_weltexklusiv_angespielt,47357,3314166.html

Článek dále pokračuje, ale je dostupný pouze pro předplatitele, což je nemilá věc, nicméně nehodlám platit za něco, co ani není v jazyce, kterému rozumím. Snad se zbytek textu brzy objeví na internetu...


9
Bannerlord / Re:Bannerlord a dátum vydania
« Poslední příspěvek od Redakce kdy Březen 19, 2017, 12:52:42 odpoledne  »
Zajímavá zpráva pro ty z vás, kteří se dušují tím, že datum vydání uvedené v jakémsi pochybném českém e-shopu je pravdivé:


https://twitter.com/Mount_and_Blade/status/842701857382371328

Cituji: DŮLEŽITÉ! Nevěřte stránkám, které nabízejí předobjednávku Bannerlordu. Hra momentálně není v prodeji v jakékoli formě.
Jediné opravdové datum vydání bude to, které nám potvrdí samotní vývojáři, Steam či nějaký renomovaný herní magazín.
10
Warband / Re:mount and blade:warband
« Poslední příspěvek od Redakce kdy Březen 18, 2017, 01:33:03 odpoledne  »
Zdravím, a vítám tě na fóru.
Bohužel to asi bude nějaká chyba ve hře. Zkusil bych oficiální forum TW, tam by ti třeba dokázali poradit lépe: https://forums.taleworlds.com/index.php/board,140.0.html
Stran: [1] 2 3 ... 10